Odložte podprsenku, škodí vám


Nosit podprsenku se vám nemusí vyplatit. Varují před nimi už i někteří lékaři a specialisté na zdravý životní styl. Co je vlastně na podprsenkách tak škodlivého, a co bývá důvodem, proč k nim již mnoho žen ztratilo důvěru?

Působení gravitace – lidské tělo je konstruované jako dokonalý stroj a dosud se nikomu nepodařilo sestrojit nic dokonalejšího v podobě stroje či robota. Ženská ňadra udržují v přirozeném tvaru svaly hrudního koše, formují je s ohledem na gravitační sílu do krásy, ale jakmile začnete nosit podprsenku, znemožníte svalům jejich činnost, zkrátka je jednoduše vyřadíte ze hry. Prsy pak budou povislé a nepěkné a budou vám spíše na obtíž, než na okrasu. A co víc – každý normální zdravý chlap si nesmírně váží toho, že mu jeho partnerka nabídne k sexuálním hrátkám něco, co se mu líbí, co obdivuje, a na co se také těší.

žena v podprsence

Sejdeme se na kožním – s humornou nadsázkou řečeno máte s podprsenkou zaděláno na občasné nebo dokonce pravidelné návštěvy http://www.nemocnice-horovice.cz/navstevy kožního lékaře. Hrozí vám časté opruzeniny, alergie a další typy podráždění svrchních i hlubších vrstev pokožky. Bez podprsenek se pak nebudete scházet na kožním, ale sejdete se na mnohem příjemnějším místě, třeba v cukrárně na kafi.

podprsenky na šňůře

Pozastavená lymfa – podprsenka blokuje přirozené proudění lymfy v lymfatickém systému v oblasti hrudního koše. Lymfatický systém je zapotřebí k odvádění toxických látek z potravy a z ovzduší a také odpadních tělesných metabolitů. Čím více budete bránit lymfě těsným podprsenkovým korzetem, aby v organismu proudila, tím více zvýšíte pravděpodobnost usazování toxinů v organismu, a tím také zvýšíte možnost vytvoření benigního a později maligního nádoru.

Špatná nálada a mizerný spánek – každé těsné oblečení působí na naše tělo nepříznivě i v tom smyslu, že mu dává pocit stažení a nesvobody. Těsné oděvy stimulují nervová vlákna k neustálé stresové odpovědi a zvýšená produkce stresových hormonů pak negativně ovlivňuje kvalitu spánku a naši náladu. Toto jsou například případy velmi těsných kalhot (ty nosí i někteří muži), těsného spodního prádla a přiléhavé podprsenky.