Chcete být online?


Myslíte si, že je cool být stále online? Že se vám to vyplatí? Mnoho lidí si myslí, že když budou stále online, že vlastně budou v centru dění. Abych se přiznala, tak tohle je vlastně pravda, protože pokud jste stále online, tak to logicky znamená, že jste v centru dění a vlastně potom každý vidí, že jste online. Určitě víte, že když jste například na sociálních sítích, tak tam vždycky každý vidí takové zelené kolečko, jestli je online. Jenomže někdy to bývá tak, že třeba člověk je online, ale nemusí u toho počítače být. U počítače anebo u mobilního telefonu. Tohle se mi taky kolikrát stává a je mi potom trapně.

Mnoho lidí a hlavně dětí chtějí být online.

Mě třeba někdo píše, že prý jsem online, jenomže já třeba u toho počítače nejsem. Tak tomu absolutně vůbec nerozumím. Nechápu to, jak někdo mi potom může nadávat, že mu neodepíšu ihned! On vidí někde zelené kolečko, že jsem online, ale já u toho jednoduše nejsem, nesedím u toho. Je logické, že když pracuji, a ještě mám k tomu brigádu a mám děti, že nemůžu být nonstop čtyřiadvacet hodin na počítači, abych byla online. Mnoho lidí si ale myslí, že prý u toho takhle musí být člověk online, když to má označené. Kolikrát jsem také už zkoušela to, jestli třeba to tlačítko, to zelené kolečko nejde vypnout, aby to nešlo vidět, že jsem online.

Být online není vždy jednoduché.

 Mě to navíc také vadí. Navíc mě ještě drásá nervy, že když si třeba od někoho přečtu zprávu, že ten dotyčný to uvidí, že jsem to četla. Kolikrát se mi stane, že si ani nepřejí, aby ten dotyčný věděl, že jsem to přečetla. Třeba ani mu nechci odpovědět a on mě pak potom ještě buzeruje zprávami, že mu vůbec neodepisuji. Když jsem tu zprávu četla, když jsem tu zprávu viděla. Tohle mě opravdu hodně vadí a sama jsem si řekla, že bych tohle chtěla změnit. Kéž by existovalo nějaké tlačítko, které by bylo, že bych na to zmáčkla a vůbec bych nebyla online, i když bych tam byla. Určitě mě chápete. Někdy se vám také stalo tohle, že jste nechtěli být online, ale museli jste být?