Podle čeho si obvykle vybíráme auto


Koupě nového auta rozhodně není nic levného. Není tedy divu, že tuto záležitost vždy chceme řádně promyslet. Proto vždy důkladně vybíráme, který vůz si vezmeme. Abychom se však mohli rozhodnout, je nutné si nejprve stanovit kritéria, podle kterých se budeme řídit. Většinou používáme ta samá, ačkoliv mnohá z nich při bližším pohledu nedávají příliš smysl.

 

ojetý vůz

 

Tím prvním jsou samozřejmě peníze. Každý z nás má určitou částku, kterou mohou na tento účel obětovat a kterou nemohou překročit. Jistě, je možné vzít si půjčku, avšak to se v tomto případě nedoporučuje. Máme také možnost leasingu, ani tak ale není tak výhodná, jak nám mnohé reklamy tvrdí. V každém případě je však nutné stanovit si pevnou sumu, za kterou nemůžeme jít. Tak se vyhneme zbytečnému zadlužení. A je pravdou, že ojetý vůz lze pořídit již i za poměrně nízkou částku.

 

Tím dalším, co většinou lidi zajímá, je síla motoru. Obvykle uvažují tak, že čím je vůz silnější, tím lepší. To však nemusí být vždy pravda. Pokud nebudou využívat jeho plného potenciálu, pak v podstatě zbytečně investují do něčeho, co jim nejen nepomůže, ale v mnoha případech spíše uškodí. Musíme tedy zvážit, k jakému účelu budeme náš nový vůz používat a co od něj chceme. Podle toho pak stanovíme, jak bude nakonec silný.

 

interiér nového vozu

 

Dále se mnohdy zaměřujeme na barvu. Samozřejmě je jasné, že chceme, aby naše auto dobře vypadalo. Většinou se však v tomto ohledu řídíme spíše osobním vkusem než praktičností, což může být leckdy k naší škodě. Například bílá či šedá auta jsou za špatných světelných podmínek špatně vidět, červená zase přitahuje ptáky a je na ní vidět každý škrábanec. A s tím je třeba počítat.

 

Pochopitelně není vždy možné najít ideální vůz, avšak vždy bychom se měli snažit, abychom se k němu co nejvíce přiblížili. Rozhodně zde však platí, že bychom se neměli unáhlit. Tím bychom si mohli nakonec zadělat na problémy.