Proč se naučit tancovat


Plesová zábava – víte, co lidem nejvíce schází, a proč tolik podléhají shonu, spěchu a stresu? Osobní kontakt a fyzická blízkost. Vývoj techniky sice do života vnesl celou řadu vymožeností a spolu s nimi i možnost urychlit komunikaci mezi lidmi na celé planetě, ale tím jsme se paradoxně od sebe ještě více vzdálili. Jako názorný příklad bychom mohli použít dva mladé partnery, z nichž každý vlastní chytrý telefon – ti dva si budou dopisovat a telefonovat a tím se také ochudí o fyzický kontakt. A až s konečně sejdou, přistihnou se, že namísto aby se objímali a povídali si, každý z nich sleduje, co se odehrává na sociálních sítích, a zda jim nepřišel nějaký e-mail. Vraťme se raději do časů plesových sezón za doby socialismu, tehdy žádné mobily ani sociální sítě neexistovaly, a lidé byli šťastnější a také se více osobně scházeli. Těšili se na fyzický kontakt a tanec – to je jedna z nejlepších forem takového počínání.

taneční pár

Erotický flirt – tanec je svým způsobem sex. Může se vám to zdát přehnané, ale sex je ve skutečnosti výměna energie – informací z lidské aury, a při tanci je taková energetická výměna velmi silná, takřka podobná sexuálnímu spojení. Každý z nás touží být milován a milovat, a kdo to popírá, stejně se jednou octne v situaci, kdy si to s láskou a radostí přizná. Dříve, nebo později.

nohy při tanci

Žádné faux pas – jaké faux pas nastává ve chvíli, kdy pozvete dívku na rande, zajdete do restaurace s venkovním posezením, a vzápětí přijdou hudebníci a začnou hrát k poslechu a tanci. Někteří lidé v sále začnou tancovat a vy cítíte, že vaše partnerka by to také ráda zkusila. Samozřejmě s vámi, ale když neumíte tancovat? V tanečních kurzech v Českých Budějovicích vás naučí alespoň základům polky, valčíku, chacha, rumby, waltzu, jive, foxtrotu, tanga a dalších tanců a žádné faux pas se pak nekoná, u vaší vyvolené naopak stoupnete v ceně.