Služební vozidla


Nutnost cestování

Když se podíváme na větší firmy, tak řada z nich má svůj vlastní vozový park, aby všichni zaměstnanci, kteří to potřebují měli k pracovním účelům k dispozici služební vůz. Potřeba jsou kvůli tomu, aby mohli jet třeba k dodavateli domluvit si na dodávce nějakých produktů či třeba za zákazníkem řešit nějaký problém. Dalo by se jezdit i veřejnou dopravou, ovšem čekat na vhodné spojení by mohlo zabrat dost času, a navíc takový řemeslník si třeba do autobusu vezme s sebou všechno potřebné.

budík rychloměru

Proto je mnohdy nutnost vhodných motorových vozidel, přičemž takový obchodní zástupce v něm často stráví dost času. I pro samotného zaměstnance může být služební vůz benefitem, když jej může používat k soukromým účelům, což má však určité podmínky. Může třeba najet jenom určitý počet kilometrů a u soukromých cest si hradí výdaje za pohonné hmoty, nebo zase jenom při překročení určité částky, kterou projede. Možnosti jsou různé.

Operativní leasing

Je více možností, jak zajistit park služebních vozidel pro své zaměstnance. První je zakoupit si vozidla do svého vlastnictví a o vše se kompletně starat. Je dobré mít tedy nějakého správce, který bude vše hlídat, aby probíhal třeba pravidelný servis, vozidla měli platnou STK, pojištění a další záležitosti.

šedé SUV

V dnešní době to trochu ulehčuje elektronika, protože můžeme mít software, který bude kompletně hlídat i to, kde se vozidlo pohybuje, jaké má napětí baterie, průměrnou spotřebu, kdy bude třeba servis a tak dále. Druhou možností je operativní leasing, kdy budete určité společnosti platit za to, že Vám bude poskytovat vozidla a o vše se postará, takže budete mít o starost méně. Zároveň je zde bývá možnost obměny vozového parku za novější kousky po určité době. Levný operativní leasing financuje různá vozidla, přičemž problém nejsou ani nákladní či stroje třeba na stavbu. Společnost Vám poskytne individuální nabídku, při které se dozvíte i finální částku.