Výdělky jsou dnes nejisté


Jestli měl socialistický režim nějakou přednost, co se obyčejných lidí týkalo, byly to státem stanovené a garantované výdělky. Když se někdo ucházel o práci, věděl, kolik za ni dostane, a pokud mohl být stran platu nějak překvapen, pak jedině pozitivně, když dostal nějaké ty prémie navrch. Protože menší, než tabulkami daný plat dostat nešlo, ani kdyby byl zaměstnavatel na huntě. Platil to přece stát, a ten měl peníze vždycky. A byť ty platy nestály za nic a moc se za ně nekoupilo, byla tu aspoň ta jistota.

Dnešní doba je ale už jiná. A tak je v něčem líp a v něčem také hůř. Lepší je to dnes v tom, že si můžeme vydělávat daleko víc než tenkrát a za své peníze pak seženeme kdykoliv skoro cokoliv, horší především v tom, že už většině z nás stát za aspoň malé příjmy neručí. A tak jsou podnikatelé odkázaní výlučně sami na sebe.

polské peníze

Někteří podnikatelé se tak cítí třeba jako v ráji. Nebo jsou se svou situací alespoň spokojení. Jenže někdy se jim pro změnu https://formulare.mpsv.cz/oksluzby/cs/form/OZPZnPO140101574.jsp vůbec nedaří a pak by možná vzali zavděk i onou dávnou, socialistickou realitou. Tedy co se peněz týká. Protože by určitě nestáli o to, aby byl jejich majetek výměnou za ony jistoty znárodněn a aby třeba doplatili na svůj takzvaný buržoazní původ.

Ale ony časy už se nevrátí. Aspoň doufejme. A když se tedy nepodaří podnikatelům vydělat dost peněz, je to s nimi nahnuté. A je jedině dobře, že si mohou vzít někdy aspoň podnikatelskou půjčku a s její pomocí se to pokusit zvládnout.

dánské peníze

Ale protože nemívají podnikatelé jisté příjmy, a to ani nějaké malé, o velkých ani nemluvě, a protože se někdy dopouštějí i chyb a mohou tak mít i záznamy v registrech dlužníků, je jejich spásou v mnoha případech jedině americká hypotéka bez dokládání příjmů. Protože u žádné jiné půjčky nedostane podnikatel peníze jistě, výhodně a ve velkém množství, pokud není ideální. Jenom u nebankovní hypotéky to vyjde, a to kvůli ručení nemovitostí. A pak už by nikdo z podnikatelů svůj život neměnil.