Zjistíte co vám je


Jen málokdo asi zapomněl na situaci, která ovládla celý svět před čtyřmi lety. Celý svět zasáhla znenadání pandemie nového respiračního onemocnění. Média šířila záběry z Číny, odkud se k nám nemoc dostala, kde byly záběry hlavně starších lidí, kteří padali na zem na ulicích. Samozřejmě to spoustu lidí i u nás vyděsilo. Naštěstí realita nebyla tak hrozná, ale i tak na tuto nemoc zemřelo mnoho lidí.

antigenní test

Covid je virové onemocnění, které je nejspíš umělého původu a nedopatřením se dostalo ven z laboratoře. Na světě nastal chaos, protože nikdo pořádně nevěděl jak se před nemocí chránit a jak ji léčit. Proto došla situace tak daleko, že vlády na celém světě vyhlašovaly zákaz vycházení. I my jsme nemohli opouštět svá bydliště mimo chození do práce a nakonec jsme si nemohli ani dojít do obchodu. Byla to těžká doba, a snad se nedočkáme toho, že si to zopakujeme.

Před nemocí se pořádně chránit nedalo, každý prostě někdy onemocní, důležité je mít silnou imunitu, aby se tělo nemoci zbavilo co nejrychleji a co možná nejefektivněji. Jenže covid byla nová nemoc a nikdo pořádně nevěděl jak ji léčit. Nakonec se zjistilo, že na ni pomáhá jen paralen a klid, tak jako je tomu třeba u chřipky. Na virová onemocnění nefungují antibiotika, takže bylo zcela zbytečné je nasazovat. Mnoho lidí zemřelo, a nakonec došlo k vývoji vakcíny, kterou si mnoho lidí nechalo aplikovat.

testovací sada

Vzhledem k opravdu rychlému šíření nemoci začaly být přetížené ordinace, a tak bylo nutné aby si lidé sami doma zjistili, zda mají covid, a podle toho se postupovalo dál. Bylo nutné si doma dělat antigenní testy, které dokázaly covid odhalit během pár minut. Na základě pozitivního testu se potom člověk musel hlásit lékaři, který jeho nemoc zanesl do celorepublikového systému, kterým se vývoj pandemie sledoval. I dnes je vhodné si testy dělat, protože hned víte na čem jste.